Przyjęło się w naszym społeczeństwie, że to właśnie obiad jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całej doby. Gdy więc tylko mija południe i dochodzi godzina trzynasta, niemalże wszyscy myślimy, żeby zjeść coś obfitego, pożywnego i dobrego. Jeżeli jednak trzymamy się diety, powinniśmy stworzyć dietetyczny obiad. A jak powinien wyglądać?
Nasz obiadowy talerz powinniśmy podzielić na trzy części. Jedna z nich ma być przeznaczona na danie mięsne bądź rybę, druga na sałatę, a ostatnia, trzecia na dodatki to jest ryż lub kaszę. Często zakładamy, że to właśnie kotlet będzie stanowić najważniejszą część naszego obiadu, a tak wcale nie musi być. To raczej sałatka ma stanowić połowę naszego obiadu. Później 1/4 obiadu zostanie dopełniona przez mięso, a ostatnia część przez ryż lub kaszę. posiłek zaczynajmy także od zjedzenia sałatki. Ona wypełni nasz brzuch. Warzywa mają w składzie albowiem duże ilości błonnika, który nasyci nas na długi czas. Gdy zjemy taką sałatkę, na pewno sięgniemy po mniejsze ilości pozostałych dań, a to właśnie wyjdzie nam tylko na korzyść. Nie zapominajmy także, że nawet dietetyczny posiłek nie będzie dla nas korzystny, jeżeli spożyjemy go w potężnych ilościach. Postarajmy się więc nabierać potrawy na niezbyt duże talerze. To one spowodują, że nasz mózg otrzyma informację, że spożywamy spore ilości jedzenia. To dzięki temu szybciej się najemy i raczej nie sięgniemy po kolejną dokładkę.
I jeśli właśnie tak będą wyglądać nasze codzienne obiady, z całą pewnością dzięki nim ułatwimy sobie proces odchudzania. Na pewno będziemy mogli szybciej pozbywać się nadwagi, a przy tym zapewnimy sobie lepsze zdrowie.