Szczupła sylwetka to marzenie licznych dziewczyn. Idealny brzuch przykuwa wzrok panów. Jednak nie każda kobieta uzyskuje ten efekt bez wysiłku. Niektóre obdarzone przez matkę naturę trochę wolniejszą przemianą materii mają trudności z utrzymaniem właściwej wagi. Aby im pomóc wymyślono dietę kopenhaską.
Dieta ta to bardzo restrykcyjny i wymagający sposób żywieniowy. Polega on na ścisłym przestrzeganiu pór posiłków i piciu przynajmniej dwóch litrów płynów każdego dnia. Każda książka kucharska traktująca o dietetyce i zajmująca się dieta kopenhaską poleci jedzenie jak największej ilości zieleniny. Jednakże ten sposób odżywiania przeznaczony jest jedynie dla ludzi całkowicie zdrowych. Ponadto nie może trwać przez dłuższy czas niż trzynaście dni. Późniejsze przestrzeganie go może stać się niebezpieczne dla organizmu ludzkiego. Główną zaleta diety kopenhaskiej jest to, że spora część potraw wchodzących w jej skład jest niezmiernie mało skomplikowanych do wykonania. Ponadto spadek zbędnych kilogramów osiągany dzięki diecie kopenhaskiej jest dosyć szybki a także bardzo łatwy do zaobserwowania. Pomaga ona przyspieszyć proces przemiany materii i zmienić codzienne nawyki żywieniowe. Wada jest taka, że jest ona też uboga w składniki pokarmowe i witaminy co czyni ją obciążająca dla organizmu. Nierzadko występuje również efekt jo- jo.
Marzenie o płaskim brzuchu nie jest wcale nieosiągalne dla osób o wolnej przemianie materii. Wybór właściwego sposobu odżywiania pozwoli na urealnienie go i cieszenie się zgrabną figurą. Warto jedynie pamiętać, że dieta to nie zabawa i stosowanie jej bez konsultacji u dietetyka, może wywoływać negatywne konsekwencje zdrowotne.