3 lip Brak komentarzy admin Odchudzanie , ,

Zdrowy tryb życia, a zarazem profilaktykę przeciw różnym chorobom warto wprowadzić w swoje życie jak najwcześniej. Jako młodzi myślimy, że zdrowie, które nam sprzyja, nigdy nas nie opuści (Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze, że to, iż jest śmiertelny, okazuje się niespodziewanie, w tym właśnie sęk!”), a prawda jest taka, że – odpukać w niemalowane – różne schorzenia mogą dotknąć człowieka na każdym etapie życia. Ale, ale – większości da się zapobiec dzięki odpowiedniemu dbaniu o własny organizm.

Z powyższego powodu warto uzbroić się (w cierpliwość również) w dwie bronie przeciwko chorobom. Są to: zdrowa dieta i jak najwięcej ruchu w czasie wolnym. To jest nic w porównaniu z chorobami, które mogą nas dosięgnąć, dlatego tym bardziej powinniśmy mieć motywację ku nieobjadaniu się niezdrowymi daniami oraz niezaleganiu w łóżku jak bajkowy tapczanowy leń. To, co tu pisze, nie jest jedynie nawoływaniem coacha, który zawsze mówi o pozytywnym podejściu i jaki świat jest piękny. Trzeba spojrzeć na życie w sposób racjonalny i racjonalnie podejść też do pracy nad swoim organizmem.

Ktoś odpowie: łatwo stać się grubym, a schudnąć – już dużo trudniej. Tak jak ze sprzątaniem: łatwo zabałaganić, trudniej z powrotem poukładać. Cóż, prawda też jest taka, że jeżeli co dzień przeznaczymy na początek średnio dużo aktywności, a następnie będziemy regularnie zwiększać jej dawki, to nasz organizm przyzwyczai się do zdrowego trybu życia. Podobnie z jedzeniem. Zwykle rzeczy bardzo zdrowe mają średni smak, ale jeżeli się na nie przestawimy – znów: stopniowo – to będziemy je odbierać jako stałą kosmiczną w naszym odżywianiu się. Aktualna jest też zasada o dobitnej nazwie, w skrócie NŻT: Nie Żryj Tyle. Czasem wystarczy po prostu ograniczyć jedzenie samo w sobie, a nie walczyć z jego jakością odżywczą.

Jeszcze parę słów, jeżeli chodzi o dietę: najlepiej odwiedzić dietetyka, który rozpisze nam, co mamy dokładnie zjeść, byśmy byli zdrowi i piękni, a jeżeli ma się bardziej zaawansowaną trudność, to pozostaje diabetolog. Co dwie głowy to nie jedna, a poczucie, że jest się w relacji z lekarzem, daje komfort i uspokojenie, bo ktoś dba o nasze zdrowie, w dodatku specjalista. Dużo pracy w trzeba w to włożyć? Cóż, ale efekty w postaci szczupłej sylwetki oraz zdrowia są tego warte i powinny być największą motywacją.

Co jednak jeśli mimo dbałości o zdrowie i urodę przeczytamy wyniki badań, że dopadło nas choróbsko i trzeba je leczyć różnymi lekami albo wręcz w szpitalu? Cóż, jakkolwiek błędnym by się nie wydawało, tak co by nie mówić odpowiedni sposób odżywiania się ma znaczenie nawet i tutaj. Z pewnością lekarz utwierdzi nas w tym przekonaniu i nakieruje na odpowiednie leczenie dietą albo wręcz do specjalisty w zakresie żywienia. Nawet jeżeli się okaże, że, załóżmy, nie lubimy sardynek, to nie ma zmiłuj, chyba że znajdziemy jakiś zamiennik.

„Jesteś tym, co jesz” – niech ta myśl zabłyśnie pod koniec tekstu i w umysłach czytelników. Tak ważne jest odpowiednie odżywianie w życiu człowieka.