Dieta odchudzająca nie zawsze bywa skuteczna. Wiele z nas wypróbowywało już wszakże rewelacyjne diety-cud, które poza utratą nadmiaru skumulowanej w organizmie wody, nie powodowały żadnych dodatkowych efektów. Wstępna szybka utrata wagi skutkowała w większości przypadków jej powrotem – często z nawiązką.
Warto więc mieć na uwadze, że jest wyłącznie jedna dieta pozytywnie wpływająca na pozbycie się wagi. Jest to wprowadzenie racjonalnego jadłospisu pozbawionego nadmiaru tłuszczów oraz węglowodanów. Nie jest ona skomplikowana do wprowadzenia w życie – dietetyczny obiad lub śniadanie da się bowiem przygotować w parę chwil i bez konieczności posiadania skomplikowanych, ekskluzywnych produktów. Sporo dietetycznych dań opiera się w tym przypadku o elementy, które na co dzień znajdujemy w swoich domach.
Jaka jest tajemnica łatwego, dietetycznego lunchu? Przede wszystkim problem leży w proporcji używanych do jego przygotowania składników. W obiedzie nie mogą bowiem pojawić się węglowodany proste, a jedynie produkt białkowy – mięso, ryba lub owoce morza, oraz surówka bez użycia majonezu, świeże lub przygotowane na parze warzywa. Produkt białkowy według zaleceń powinien zajmować 1/3 talerza, w czasie gdy 2/3 powinny być wypełnione warzywami. Wszystkie elementy obiadu zaleca się by były o zredukowanej ilości tłuszczu i możliwie jak najmniej przetworzone.
Ta bardzo prosta zasada pozwala nam komponować wiele posiłków o rewelacyjnym smaku. Dania obiadowe mogą być zatem mocno urozmaicone, dzięki temu nie będziemy właściwie odczuwać, że żyjemy na diecie. Sprawi to, że kilogramy zaczną znikać dość szybko, a proces chudnięcia nie będzie dla nas już nigdy katorgą.