Gdy chcemy zrzucić trochę kilogramów, wcale nie trzeba przechodzić na niskokaloryczne diety. Wystarczy, że odrobinę zmodyfikujemy swoją kuchnię. Możemy sami kreować dietetyczne przepisy kuchenne i korzystać z nich później regularnie. A jak powinny wyglądać takie przepisy?
Oczywiście musimy tutaj trzymać się ustalonych zasad. Najważniejsze, nasze dania muszą obowiązkowo być pełnowartościowe i sporą zawartością energii. Nie ma prawa w nich zabraknąć białka, tłuszczy, węglowodanów, ani cukrów. Bezsprzecznie musimy trzymać się pewnych zasad. Ograniczmy więc posilanie się wielkiej ilości tłuszczy. Wybierajmy tłuszcze roślinne, które są po prostu lepsze. Zwróćmy również uwagę na to, ile kalorii będą zawierać nasze dania. Jeśli chcemy schudnąć, nie mogą być one zbyt sycące. Dietetyczne przepisy kulinarne są przecież stosunkowo niskokaloryczne. Wyliczajmy więc, ile kalorii zawiera każdy pojedynczy produkt, który dodajemy i włączamy do danej potrawy. Potem zsumujmy swoje obliczenia. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie określić, ile kalorii zjemy wraz z jednym posiłkiem. To na pewno wspomoże nam odchudzanie.
Dieta wcale nie musi być nudna i zwyczajna. Jeśli tylko dobrze czujemy się w kuchni, możemy samodzielnie wymyślać nowe przepisy kulinarne. Już samo ich układanie i tworzenie da nam sporo przyjemności i da nam wiele satysfakcji.