Wszyscy doskonale wiemy, jak skomponowany jest klasyczny obiad spożywany regularnie przez rodziny mieszkające w naszym kraju. Najczęściej spożywamy go w trakcie dni wolnych od pracy. Chodzi oczywiście o kotleta schabowego serwowanego z ziemniakami i kapustą zasmażaną. Niestety, taki posiłek jest wysokokaloryczny, dlatego nie powinniśmy go spożywać, jeśli podliczamy kalorie. Na szczęście można spokojnie zmienić to danie w wartościowy obiad. w jaki sposób więc da się to uczynić?
Na samym początku zajmijmy się kotletem schabowym. Na jego indeks kaloryczny niebagatelny wpływ posiada panierka, która zabiera tłuszcz jak gąbka. Warto z niej koniecznie zrezygnować. Zamieńmy także zwyczajny schab na mięso kurczaka, które ma mniejszą ilość kalorii i zawiera sporo białka. Usmażmy je na niewielkiej ilości tłuszczu albo na specjalnej patelni wykonanej. Nie musimy obtaczać mięsa w żadnej panierce. Zamiast tego obficie przyprawmy je ostrą papryką i pieprzem. Teraz przejdźmy do przygotowywania ziemniaków. Trzeba je oczywiście ugotować. Wbrew pozorom takie gotowane ziemniaki wcale nie mają dużo kalorii. To jedynie masło, które do nich dodajemy, wpływa na nie niekorzystnie. Można zrezygnować więc z tego tłuszczu, a zamiast tego posypać ziemniaki świeżym koperkiem. Przygotujmy także sałatkę ze świeżych warzyw. Wykorzystajmy sałatę, pomidory, ogórki oraz szczypiorek. Taka sałatka okaże się źródłem cennych witamin oraz związków mineralnych.
Jeśli przyrządzimy sobie właśnie taki lekkostrawny obiad, to z pewnością zaspokoimy swoje kubki smakowe. W dodatku, spożyjemy niedużą ilość kalorii, więc posiłek nie wpłynie niekorzystnie na naszą dietę.