Owsianka – często kojarzy nam się ona jedynie z niezbyt smakowitą breją podawaną jako pierwszy posiłek w przedszkolu czy też w żłobku. Danie to może mimo to być apetyczne oraz zdrowe, pod warunkiem, że tylko poświęcimy mu trochę serca. Śniadanie przygotowane z płatków owsianych oraz mleka jest przecież bardzo rozsądnym pomysłem na pełny witamin oraz minerałów początek dnia.

Często mylnie obawiamy się, że dietetyczne śniadanie nie może przyjąć formy płatków owsianych. Każda kobieta może przecież spożywać ją bez przeszkód pod warunkiem, że do jej przyrządzania nie wykorzysta cukru. Cukier trzeba zastąpić odrobiną miodu albo przyrządzić płatki owsiane w wersji pozbawionej słodyczy.

Owsianka jest znakomitym źródłem witamin z grupy B, błonnika oraz fosforu, żelaza, a także cynku. Jej spożywanie wpływa więc znakomicie nie tylko na poprawę metabolizmu i proces odchudzania, ale i na ogólną kondycję naszego ciała i naszych narządów. W przypadku kobiet niezwykle ważką kwestią jest obecność cynku w płatkach owsianych – pierwiastek ten jest z kolei odpowiedzialny za prawidłowy stan cery, pomaga zminimalizować wypryski, a także ochrania przed pojawianiem się rozstępów.

Zjedzenie dietetycznego śniadania składającego się z mleka oraz płatków owsianych jest rekomendowane nie tylko tym kobietom, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale wszystkim paniom, którym zależy na świetnym samopoczuciu przez cały dzień. Ten nieskomplikowany posiłek można albowiem przyrządzić z wykorzystaniem orzechów, bakalii lub owoców, które świetnie poprawiają nastrój na cały dzień i doskonale uzupełniają smak posiłków, które zwykle kojarzymy w niezbyt apetyczny sposób.