Dająca efekty utrata wagi jest to pragnienie każdej kobiety. Jednak ciężko stracić dodatkowe fałdki tłuszczu zgromadzone przez wiele miesięcy, podczas jedynie kilkutygodniowej zmiany sposobu odżywiana. Co prawda przestrzegając jej zasad można utracić na masie ciała, ale zazwyczaj powrót do nieprawidłowych nawyków żywieniowych powoduje ponowne przybranie utraconych podczas chwilowej modyfikacji sposobu odżywiania kilogramów. Jest to popularny tzw. efekt jo-jo, który towarzyszy niestety dominującej liczbie diet. Więc jak można utracić zbędne kilogramy, aby uniknąć efektu jo-jo i zachować wymarzoną masę ciała? To łatwe drogie dziewczyny! Jedynie dobrze zaplanowana dieta wsparta intensywną aktywnością fizyczną. Jest to dający stałe rezultaty, skuteczny sposób na zgrabną ciało.
Próbach odnalezienia prawidłowej dla siebie modyfikacji sposobu odżywiania rozsądnie jest skorzystać z porady dietetyka. Każda z nas jest wyjątkowa, ma inne wymagania i dlatego korzystanie z ogólnych wskazówek żywieniowych może nie przynosić spodziewanych rezultatów. Z wsparciem specjalisty do spraw żywienia łatwiej, a przede wszystkim przyjemniej można stracić nadmiar kilogramów. Bierze on pod uwagę nie tylko obecny stan zdrowia osoby, która pragnie się rozstać z dodatkowymi kilogramami, ale także jej gastronomiczne upodobania, upodobania żywieniowe oraz możliwości podyktowane stylem i trybem życia. Na podstawie zdobytej wiedzy rozplanowuje taki jadłospis, który skutecznie, z upływem czasu skutkować będzie stratą dodatkowych kilogramów.
Oczywiście dieta jest bardzo istotnym czynnikiem sprzyjającym redukcji masy ciała, ale żeby była efektywna powinna być wzbogacona odpowiednio wyczerpującym treningiem. Jednak, żeby zmobilizować się do aktywności, trzeba wybrać formę aktywności fizycznej, który daje najwięcej satysfakcji. Nie musi być to siłownia czy klub fitness. Wystarczy wykonywać regularnie ulubione ćwiczenia we własnym pokoju, a ich efekt z pewnością będzie zauważalny.