Chcąc nadążyć za zmianami obyczajowymi, powinniśmy być czujni. Jesteśmy poddawani niekończącej się obserwacji oraz ocenie. Trendy światowe wyznaczają gwiazdy telewizji. Pospolite kobiety również nie mogą pozwolić sobie na stagnację. Współcześnie kobieta pragnąc spełniać się, jako matka, żona, pracownik musi być świetnie zorganizowana, a także podejmować działania jednocześnie na kilku obszarach życia codziennego. Pomimo tego, że brakuję jej czasu na własne potrzeby, nie powinna ich zaniedbywać.
Gdy pojawia się problem dodatkowych kilogramów, nie może być stateczna, musi natychmiastowo reagować. Tylko jak można szybko stracić wagę w krótkim czasie. To nie proste zadanie. Rozwiązaniem w tym przypadku jest dieta białkowa Dukana. Nie należy do najzdrowszych, ale przynosi szybko zauważalne rezultaty. W czasie jej trwania przez czternaście pierwszych dni z produktów spożywanych każdego dnia trzeba wyeliminować: chleb, makaron, ziemniaki, rośliny strączkowe, warzywa oraz owoce. Cukrom w każdej postaci mówimy przecz!
Sprzymierzeńcem w osiągnięciu określonego zamierzenia są ryby, mięso drobiowe, pozbawiona tłuszczu wołowinka, czy owoce morza. Nie są zabronione jogurty naturalne oraz białko z kurzych jaj. Ciepłe posiłki muszą być przygotowywane na parze lub grillowane. Napoje alkoholowe i drobne słodkie chwile zapomnienia są bardzo zakazane. W chwilach zawahania nie możemy ulegać pokusie. Nie jest to proste. Spacer, zabawa z psem, rozmowa ze znajomymi są jak najbardziej zalecane. Odwracają nasze myśli od ulubionych słodkości. Silna wola to klucz do schudnięcia. Nie zapominaj o tym, że na efekty Twojej pracy trzeba trochę poczekać. Cierpliwości one na pewno przyjdą.