„Pomarańczowa skórka” to problem wielu współczesnych kobiet. Z „pomarańczową skórką” walczą nawet bardzo młode oraz szczupłe dziewczyny.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się tego defektu?
Cellulit to niesamowicie wymagający przeciwnik. Aby zniknął na dobre z naszego ciała musimy podjąć walkę na kilku obszarach…
Podstawą sukcesu jest zdrowa dieta. Spożywajmy dużo warzyw i pijmy wodę. Najlepiej niegazowaną. Błonnik to także sprzymierzeniec. Zdecydowanie usprawnia usuwanie toksyn z organizmu, a tym samym minimalizuje grudki na naszych udach czy też pośladkach.

Po drugie ruch. Nadmiar kilogramów sprzyja powstawaniu cellulitu. Dlatego starajmy się regularnie uprawiać sport. Nie musimy od razu wykupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczający będzie spacer czy ćwiczenia wykonywane we własnych czterech ścianach. Ważne, żeby ćwiczyć ze stałą regularnością, najlepiej parę razy w tygodniu. Dzięki uprawianiu sportu poprawimy naszą kondycję fizyczną i ujędrnimy skórę.

Kluczowe są także systematycznie stosowane masaże. Cellulit powinnyśmy systematycznie masować. Do tego celu przydatny dla nas będzie specjalny krem, ale nie jest on warunkiem koniecznym. Korzystny efekt przyniesie także peeling wykonany z soli gruboziarnistej czy fusów z kawy… Masaż polepsza krążenie krwi oraz innych płynów ustrojowych, co prowadzi do usuwania tkanek tłuszczowych.

Rewolucja w naszej garderobie!
Zakładanie zbyt dopasowanych ubrań może być przyczyną, że krew w naszym ciele zdecydowanie wolniej krąży. Za bardzo słabe krążenie sprzyja pojawieniu się „pomarańczowej skórki”. Z tego powodu w czasie terapii antycellulitowej postawmy na komfortowe oraz przewiewne ubrania.
Reasumując, z cellulitem można zwyciężyć, ale każda z kobiet powinna uzbroić się w cierpliwość oraz prowadzić zdeterminowane działania. Dodatkowo powinno się mieć na uwadze, że „pomarańczowa skórka” bardzo szybko powraca, z tego powodu dbanie o swoje ciało powinno wejść nam w nawyk.