Zdrowy styl życia to nie tylko świetne samopoczucie, piękna sylwetka, ale także profilaktyka! Warto zatroszczyć się o swój organizm i uniknąć licznych schorzeń cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu ludziom, którzy dopiero zaczynają zdrowe życie pojęcia zdrowa dieta i zrzucanie zbędnych kilogramów kojarzą się negatywnie. Nic bardziej błędnego! W naszej kuchni ciągle może się wiele wydarzyć- co więcej zapewniamy, że będzie naprawdę smakowicie.

Pierwszy krok
Rewolucję żywieniową najlepiej wprowadzać w życie stopniowo. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych alternatyw naszych ulubionych potraw. Gdy dajemy sobie czas na aklimatyzację, wkrótce staje się ona naszym przyzwyczajeniem. Możemy zacząć od zminimalizowania spożywania cukru, czy smażonych potraw. Z każdym kolejnym tygodniem możemy posunąć się dalej- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma duże szanse na powodzenie. O wiele większe niż ta przeprowadzona za sprawą jednorazowego zrywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna
Połączenie właściwego odżywiania i wysiłku fizycznego to sposób na kondycję i samopoczucie. Eksperci proponują każdego dnia 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być przechadzki, bieganie, pływanie, ćwiczenia siłowe, joga- grunt, by ćwiczyć! Najgorsze co możemy dla siebie poczynić to źle się odżywiać i nie mieć wcale ruchu. W taki sposób za kilkanaście lat najprostsze działania będą sprawiały nam problem, a przecież wszyscy chcemy żyć długo i to w całkowitym zdrowiu. Już teraz możemy o to zatroszczyć się, wystarczy tylko świadome odżywianie się i ruch. To tak naprawdę bardzo niedużo i każdy z nas jest w stanie wprowadzić takie zmiany w życie. Jedyne czego nam potrzeba to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co założyliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to odwdzięczy się – i to szybciej niż myślimy!