W przypadku gdy mamy już dosyć własnego ciała i pragniemy coś w nim zmienić, powinniśmy oczywiście przejść na jakąś dietę. Nie należy jednak myśleć, że tygodniowa dieta zapewni nam świetne rezultaty. Musimy całkowicie zmienić swój styl odżywiania się, jeśli pragniemy długoterminowo pozbyć się niechcianych kilogramów. Jak zatem to zrobić?
Na samym początku trzeba wyliczyć sobie, jakie jest nasze codzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Tutaj znaczenie ma zarówno nasza waga, wiek i wzrost, jak i codzienna aktywność sportowa. Dopiero gdy policzymy sobie takie zapotrzebowanie, będziemy wiedzieć, ile kalorii możemy spożyć każdego dnia. Następnie ustalmy sobie jadłospisy na każdy dzień tygodnia. W tym pomocna będzie nam dietetyczna książka kucharska. To z niej możemy wziąć interesujące potrawy, które włączymy do jadłospisu. Przygotujmy więc sobie taką propozycję dań na każdy dzień tygodnia. Postarajmy się jej trzymać przez przynajmniej jeden miesiąc. Po tym czasie sami wyrobimy sobie pewne nawyki i będziemy już wiedzieć, co możemy spożyć, aby nie przybrać na wadze. W takim przypadku dieta stanie się już banalnie prosta.
Nie możemy jednak przy tym wszystkim zapominać o tym, że jesteśmy tylko ludźmi. Jeśli więc sporadycznie zdarzy nam się zjeść coś kalorycznego, nie martwmy się tym, tylko wróćmy do wyznaczonej „diety”.