17 Lut Brak komentarzy admin Odchudzanie , , ,

Zdrowa dieta, czy jak kto woli zdrowe odżywianie to złoty środek do długiego życia w dobrym zdrowiu. Aby przez długie lata trzymać się sprawnie i wyglądać atrakcyjnie, to już w młodości wypada wykształcić w sobie pewne nawyki. Rzecz jasna mowa tutaj o odżywianiu, ale również o aktywności fizycznej i innych kryteriach, które warunkują zdrowie.
Skoncentrujmy się aczkolwiek na diecie. Jaka powinna być zdrowa dieta? Pewnie powinna być kompatybilna z ogólnie przystępnymi zaleceniami, które zostały uformowane i wydane drukiem przez osoby parające się zdrowiem, ale i technologią żywienia, zazwyczaj dietetycy. Owi specjaliści swego czasu sporządzili piramidę żywieniową, która to do dnia dzisiejszego jest najważniejszą wskazówką dzięki której w optymalny sposób możemy rozporządzać naszą dietą.
Piramida żywieniowa precyzuje jakie artykuły powinny pojawić się na naszych talerzach każdego dnia, a jakie tylko okazjonalnie.
Na samym spodzie piramidy mieszczą się produkty zbożowe, nieco wyżej warzywa, owoce, następnie nabiał, na przed ostatnim miejscu piramidy znajdują się: mięso, ryby, warzywa strączkowe bogate w białko oraz jaja. Na najwyższym stopniu piramidy żywieniowej mieszczą się tłuszcze. Stosownie z przedstawioną piramidą nasza dieta powinna w głównej mierze opierać się o wyroby zbożowe. Bezwzględnie powinniśmy wystrzegać się tłuszczy, przede wszystkim tych wielonienasyconych.
Zdrowa dieta, to dieta zasobna w płyny oraz błonnik pokarmowy. Połączenie tych dwóch rzeczy umożliwia oczyszczenie przewodu pokarmowego ze zalegających pokarmów, przy tym doda rozpędu przemianie materii.
Pamiętajmy, iż kluczem do zwycięstwa jest umiar i rozsądek.