Wielkimi krokami nadchodzą święta, co dla masy ludzi dbających o linię a także kondycję zwiastuje niespecjalnie banalny okres. Tymczasem rezygnacja z typowych oraz dosyć kalorycznych placków świątecznych zupełnie nie musi być tak problemowe.
Powinniśmy już wcześniej przygotować prywatne menu a także zrobić właściwe zakupy. Po przygotowaniu opłaca się przy okazji spróbować namówić domowników do nowatorskich smakołyków. Szukając interesujących przepisów na dietetyczne desery, stanowczo opłaca się np. odwiedzać strony z przepisami dla wegetarian. Wyszukamy tam ogrom fascynujących posiłków, ciastek, ciast lub też tart, które są zdrową zamianą dla nie do końca zdrowych oraz szczególnie tuczących smakołyków. W szczególności taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw a także sezonowe owoce.
Należy więc przetestować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami albo tartę z owocami np. śliwkami lub jabłkami. Świetną bombą witamin a także energii są łatwe w przygotowaniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli i cynamonu, imbiru oraz ostrego chili. parę z tych receptur jest bardzo błyskawiczna w przyrządzeniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Gdy jednakże trudno nam zrezygnować ze słodkości, należy dodać do ciastek niewiele gorzkiej czekolady lub zdrowego kakao. Należy do deserów dorzucić wiórki kokosowe lub startą laskę wanilii – będą wspaniale pachnieć oraz zastąpią nasz wilczy głód na cukier. Zdecydowanie takie desery przypadną do gustu nie tylko nam.