17 lut Brak komentarzy admin Odchudzanie , , , ,

Skandynawowie nie wyobrażają sobie życia bez korzystania z sauny. Są przekonani, że sauna to najlepsza forma relaksu… Rzeczywiście wizyta w saunie niesie za sobą dużo korzystnych skutków dla naszego organizmu. Jednak nie dla wszystkich.

Zalety korzystania z sauny
Po pierwsze polepsza się wygląd naszej skóry. Jest ona bezsprzecznie bardziej ukrwiona. Szybciej pozbywa się zanieczyszczeń. Staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, poprawia się jej koloryt. Nasze mięśnie są wypoczęte. Z tego powodu na wizytę w saunie powinni rozważyć ludzie, którzy są bardzo aktywne fizycznie albo żyją w dużym stresie. Dzięki saunie nasza krew szybciej krąży, a nasz organizm jest lepiej dotleniony. Dzięki temu szybciej się regeneruje. Ponadto polepsza się nasza odporność, jesteśmy bardziej odporni na nagłe zmiany temperatur.

Korzystanie z sauny wspiera terapię następujących przypadłości:
– łagodne stany reumatyczne,
– trądzik,
– przewlekłe zapalenia dróg rodnych,
– zwyrodnienia stawów,
– stany pourazowe narządów ruchu.

Przeciwwskazania do korzystania z sauny
Osoby z następującymi schorzeniami:
– dolegliwości układu krążenia,
– padaczkę i stany psychotyczne,
– choroby nowotworowe,
– choroby przewlekłe, w tym niedokrwistość,
– stany gorączkowe,
– zaburzenia wydzielania wewnętrznego, takie jak nadczynność gruczołu tarczowego, obrzęk śluzowaty i niedomogi kory nadnerczy,
– choroby skóry, którym towarzyszy owrzodzenie skóry.

Ciąża również jest przeciwwskazaniem do wizyty w saunie, zwłaszcza jeśli kobieta ciężarna cierpi na zatrucie ciążowe albo anemię.
Jeśli cierpimy na którąś z tych dolegliwości przed udaniem się do sauny powinniśmy skonsultować się ze specjalistą.